اخبار سایت

Tempered Glass Panel چیست؟

147 - Tempered Glass Panel چیست؟

اصلاً عجیب نیست که بخواهید قطعات و نورپردازی RGB را که با تلاش زیادی اتصال داده‌اید، به نمایش بگذارید.

به همین دلیل کیس‌های شیشه‌ای تمپرد«Tempered Glass Panel» یک انتخاب محبوب هستند. این کیس‌های بسیار شفاف نمایشگری از قطعات کامپیوتر درون را فراهم می‌کنند، تا بتوانید کیس خود را در حال کار ببینید. هیچ نمایشی مانند یک ترکیب زیبا که در شیشه شفاف قرار گرفته است، وجود ندارد.

با این حال، شما ممکن است نگران اعتماد به شیشه تمپرد برای ایمنی کامپیوتر خود و قطعات ارزشمند آن باشید. در این مقاله قصد داریم به بررسی پنل شیشه‌ای تقویت شده در کیس بپردازیم.

 

Tempered Glass Panel چیست؟

شیشه تمپرد یک نوع شیشه ایمنی است که توسط فرآیندهای شیمیایی و حرارتی تقویت شده است تا مقاوم‌تر شود. مقاومت افزوده شیشه تمپرد باعث می‌شود که در مقابل شکستن در مقایسه با شیشه معمولی مقاومت نشان دهد. اگر شکسته شود، شیشه تمپرد از نظر ایمنی از شیشه معمولی ایمن‌تر است زیرا به قطعات کوچک و با سطوح تیز نمی‌شکند. این پنل شیشه‌ای به شکل تیکه‌های کوچک و کوتاه شکسته می‌شود، بنابراین احتمال آسیب‌دیدن به شیشه تمپرد کمتر است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که شیشه تمپرد انتخاب اول برای ساخت کیس‌های شفاف کامپیوتر باشد. کیس‌های ساخته شده از شیشه تمپرد به احتمال کمتری در شرایط عادی شکسته می‌شوند و اگر به‌طریقی شکسته شوند، نسبتاً ایمن هستند. (یعنی هیچ آسیبی به سیستم شما وارد نمی‌شود.)

 

آیا کیس‌های شیشه‌ای تمپرد ایمن هستند؟

کیس‌های کامپیوتر شیشه‌ای تمپرد هنگام استفاده و نگهداری صحیح، ایمن هستند. این کیس‌ها از شیشه ویژه‌ای ساخته شده‌اند که طراحی شده است تا در برابر شکستگی مقاومت کند، اما این بدان معنا نیست که به صورت کامل مقاوم در برابر آسیب باشند.

12345 3 - Tempered Glass Panel چیست؟

چقدر شیشه تمپرد مقاوم است؟

شیشه‌ی تمپرد به دلیل فشار سطحی بالا، ۴ برابر قوی‌تر از شیشه معمولی است. برای شناخته شدن به عنوان شیشه تمپرد، یک کیس کامپیوتر با شیشه‌ای به ضخامت ۶ میلی‌متر باید دارای ۱۰،۰۰۰ پوند در اینچ مربع (یا psi) فشار سطحی باشد. کیس‌های شیشه‌ای تمپرد اگر دارای فشار سطحی ۱۵،۰۰۰psi باشند، می‌توانند به عنوان شیشه‌ی ایمن شناخته شوند.  این فشار سطحی باعث می‌شود که شیشه تمپرد در برابر شکستگی مقاومت نشان دهد و اگر آسیب دیده شود، باعث شکستن آن به قطعات تمیز می‌شود.

 

آیا همه کیس‌های شیشه تمپرد باید یک فشار را تحمل کنند؟

همه کیس‌های شیشه تمپرد باید فشار سطحی ۱۰،۰۰۰psi تحمل کنند. اگر برچسب شیشه تمپرد داشته باشد، می‌توانید اطمینان داشته باشید که این محصول با استاندارد مقاومت در برابر آسیب ساخته شده است و اگر شکست در حالی که در نزدیکی شما قراردارد، نسبتاً ایمن است و آسیبی به شما وارد نمی‌کند. به همین دلیل کیس‌های شیشه‌ای تمپرد بسیار محبوب هستند و آرزوی هر کاربری داشتن یک کیس پنل شیشه‌ای تقویت شده است.

 

چه عواملی باعث شکستن کیس‌های شیشه‌ای تمپرد می‌شوند؟

سطح شیشه تمپرد به خوبی در برابر شکستگی مقاومت نشان می‌دهد، اما فشار سطحی این شیشه به دلیل تغییرات در تنش کششی حول لبه‌ها نامتعادل می‌شود. بنابراین، افتادن یک کیس شیشه تمپرد به گونه‌ای که ضربه به صورت رو به بالا یا روی یک سطح لبه‌ای بیفتد، ممکن است منجر به شکستگی شود. همچنین اگر در حین جابجایی اثاثیه به طور تصادفی به کیس کامپیوتر در یک گوشه یا لبه آن برخورد کنید، همین اتفاق ممکن است رخ دهد.

در استفاده روزمره، احتمال شکستن کیس کامپیوتر شیشه تمپرد کم است. با این حال، مناسب است که هنگام جابجایی کیس کامپیوتر شیشه تمپرد یا هر چیزی که در اطراف آن است، احتیاط لازم را به کار ببرید.

در نهایت، پدیده‌ای کمی نادر به نام شکستگی ناگهانی شیشه وجود دارد که شیشه تمپرد بدون هیچ ضربه خارجی‌ای ناگهان شکسته می‌شود. این اتفاق به دلیل آلودگی‌ها در شیشه، مانند ذرات سولفید نیکل، که باعث شکستگی به صورت خودجوش می‌شوند، رخ می‌دهد. شکستن شیشه تقویت شده در کیس به صورت ناگهانی به این دلیل رخ می‌دهد که مقاومت کششی این محصول کاهش یافته است.

این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد به‌طوری‌که کاربران معمولی کامپیوتر نباید نگران شکستن کیس‌های خود باشند!

 

چگونه می‌توان از کیس کامپیوتر شیشه تمپرد مراقبت کرد؟

  • کیس شیشه‌ای تمپرد خود را در جایی نصب کنید که احتمال ضربه زدن یا اتفاقی برخوردن به آن وجود نداشته باشد.
  • پنل شیشه‌ای تقویت شده را با استفاده از یک پارچه میکروفایبر برای جلوگیری از خش‌ها به صورت تمیز و خشک نگهداری کنید.
  • مهم‌ترین امر، به طور منظم به آن نگاه کنید و هر ترکی را که مشاهده می‌کنید، باعث می‌شود که احتمال شکست کیس شما افزایش یابد. اگر کیس شما ترک داشته باشد، باید آن را تعویض کنید.

 

123456 1 - Tempered Glass Panel چیست؟

 

اقدامات لازم در صورت شکسته شدن کیس کامپیوتر شیشه‌ای تمپرد:

  • در صورتی که شیشه کیس تمپرد شما شکست، احتمالاً قطعات آن به شما آسیب نمی‌زند. این نوع شیشه به شکل تکه‌های کوچک و کم خطر می‌شکند.
  • اگر کیس کامپیوتر شیشه تمپرد شما شکست، آن را تمیز کنید و قطعات خود را به یک کیس کامپیوتر پشتیبان منتقل کنید تا منتظر رسیدن قطعه جایگزین باشید.
  • اگر کیس شما فقط ترک خورده ولی کاملاً شکسته نشده است، در اسرع وقت یک کیس  شیشه‌ای تمپرد جدید سفارش دهید. ترک‌ها، کیس شما را در معرض خطر شکستن قرار می‌دهند، بنابراین سرنوشت را به چالش نکشید؛ فقط یک کیس جدید سفارش دهید و کیس قدیمی را به صورت ایمن دور بیندازید یا بازیافت کنید.

 

جمع‌بندی

پنل شیشه‌ای تمپرد یک قطعه مهم و جذاب در ساخت کیس‌های کامپیوتر است که به دلیل خصوصیاتش مورد توجه قرار می‌گیرد. این نوع شیشه به وسیله فرآیندهای شیمیایی و حرارتی تقویت می‌شود تا مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به شیشه‌های معمولی داشته باشد. پنل شیشه‌ای تمپرد، قطعه‌ای شفاف و براق است که به کاربر اجازه می‌دهد تا قطعات داخلی کامپیوتر خود را به وضوح مشاهده کند و از زیبایی ساختار داخلی خود لذت ببرد. این نوع شیشه، در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد و اگر شکسته شود، به شکل تکه‌های کوچک و کم خطر می‌شکند که باعث کاهش احتمال آسیب و ایمنی بیشتر می‌شود. استفاده از پنل شیشه‌ای تمپرد در کیس‌های کامپیوتر، به کاربران امکان می‌دهد تا از زیبایی داخلی کامپیوتر خود بهره‌برداری کنند و در عین حال، از ایمنی لازم برای قطعات داخلی کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنند. پیشنهاد ما به شما خرید کیس پنل شیشه‌ای تقویت‌شده‌ی تسکو است. برای خرید کیس تسکو می‌توانید به تسکوشاپ‌های سراسر کشور مراجعه کنید.

 

محصولات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید