درباره تسکو | TSCO:

شرکت توسن سیستم شرق در سال 1381 شمسی تأسیس شد. فعالیت این شرکت در راستای عرضه تجهیزات کامپیوتری تعریف شد که برگرفته از دانش، سوابق کاری و تجربه مؤسسان و هیئت مدیره این شرکت بود. مؤسسان تسکو همگی در این زمینه حرف‌هایی برای گفتن داشتند.

آنها زمینه‌ی مساعدی می‌خواستند تا بتوانند به تمام آنچه که به آن باور داشتند، جامه عمل بپوشانند. دیر زمانی نپایید تا تحولات مجموعه مسیر خود را یافتند و تا به امروز نیز این تحولات در ابعاد جدیدتری ظهور پیدا کردند. در ادامه به‌صورت گذرا به سیر تحولات درباره شرکت تسکو | TSCO از آغاز تأسیس تا به امروز اشاره می کنیم:

 

200x70 - درباره تسکو | TSCO

 

ماجرا از این قرار بود که…

مؤسسان تسکو در آغاز کار، با ایجاد یک واحد بازرگانی توانمند، تجهیزاتی را از بازار جهانی تهیه و به بازار داخلی تزریق کردند. این تجهیزات از سه جنبه مهم پالایش شدند. همگی آنها سه ویژگی زیر را داشتند:

                                             کیفیت بالا                                             ظاهر چشم نواز                                    قیمت مناسب

طبیعی است که با این ویژگی‌ها، محصولات تسکو به‌سرعت در کانون توجه علاقه‌مندان قرار گرفتند.

تا آن که…

افزایش مدام خریداران و انگیزه بالای مؤسسان مجموعه برای خودکفایی اقتصادی، شرکت را بر آن داشت تا گام بلندی به جلو بردارد. تسکو برای هدفی بزرگ‌تر دورخیز کرده بود. تأسیس کارخانه‌ای برای تولید لوازم جانبی کامپیوتر چشم‌انداز آرمانی تسکو بود که به سه دلیل آن را می‌خواست:

    • تأمین همه‌جانبه بازار روبه‌رشد تجهیزات کامپیوتر؛
    • ادای دین به جامعه برای دستیابی کشور به توسعه اقتصادی؛
    • ایجاد فرصت‌های شغلی جدید.

تسکو این مهم را با اعتقاد راسخ بر این واقعیت که «برای اهداف بزرگ باید گام‌های بزرگ برداشت» به تحقق رساند.

تولد این واحد تولیدی، ایجاد بخشی بزرگ از شرکت توسن سیستم شرق به شمار می‌آمد. بعد از آن بود که نام اصلی شرکت یعنی “Tosan System CO” خلاصه شده و به  انتخاب نام تجاری TSCO انجامید. بعد از آن محصولات این شرکت با همین نام به بازار عرضه شدند. با پیشرفت روزافزون توسن سیستم شرق، دور از انتظار نبود که برند TSCO در بازار جایگاهی ویژه بیابد.

مؤسسان تسکو باور داشتند که محصولات تولید برند TSCO نیز باید مانند محصولات وارداتی از سه ویژگی کیفیت بالا، ظاهر چشم‌‌‌نواز و قیمت مناسب برخوردار باشند. و با به ثمر نشاندن این باور، محصولات TSCO در مقایسه با سایر برندهای لوازم جانبی کامپیوتر جایگاه ویژهای پیدا کردند.

دیری نپایید که دیگر فروشگاه‌های عرضه‌کننده لوازم کامپیوتر و مصرف‌کنندگان این کالاها، همگی برند TSCO را به دلیل سه ویژگی که پیشتر ذکر شد، به  بقیه برندها ترجیح دادند. برتری که تا به امروز همچنان ادامه داشته است.

 

پیام مدیر عامل تسکو – جمال جعفری

«اینک که توفیق خدمت در گروه بزرگ تسکو نصیب من شده است، از زحمات همه‌ کسانی که با تلاش و دانش خود شرکت را به این جایگاه قابل‌احترام رسانده‌اند، سپاس‌گزارم. باشد که بر پایه عمل و نیز تدوین برنامه‌های روزآمد و قابل انعطاف بتوانیم علاوه بر افزایش سهم بازار وارتقای جایگاه برند، فردایی روشن را برای عموم ذینفعان تسکو رقم بزنیم.»

اکنون تسکو در زمینه‌های مختلف اهداف و آرمان‌های متعددی دارد. اهداف و آرمان‌هایی چون:

 حفظ ارزش‌ها:

برخی شرکت‌ها با قوانین اداره می‌شوند، برخی با سلسله‌مراتب. توسن سیستم‌ شرق با ارزش‌ها پیش می‌رود. ارزش‌هایی ساده اما بنیادین و اثربخش که سعی داریم آن‌ها را با کارمندان و مشتریان خود به اشتراک بگذاریم. این ارزش‌ها در تمام ارتباطات متقابل‌مان هدایت‌گر ماست.

ممتاز بودن:

می‌خواهیم پیشرو باشیم. ویژگی ممتاز توسن سیستم شرق، اشتیاقی بی‌پایان به نوآوری و بهبود مداوم کیفیت تولیدات و خدمات است.

ارزش‌آفرینی:

هدف ما شناخت دقیق نیازهای مشتریان و حرکت به سمت پاسخ‌دهی به این نیاز‌هاست، به این منظور که مشتریان به سازمان‌‌هایی با بهره‌وری بالا تبدیل شوند. شیوه کار ما ایجاد روابط بلندمدت از طریق پاسخگویی معتبر و مستمر به مشتریان و ارزش‌آفرینی برای آنان است.

شفافیت:

سازمان ما سیستمی باز و شفاف است. اطلاعاتی را که گروه‌های ذی‌نفع در کسب‌و‌کار ما حق دسترسی به آن ‌را دارند، داوطلبانه منتشر می‌کنیم.

 مسئولیت‌پذیری:

آرمان ما ایجاد محیطی است که در آن افراد متکی به نفس، سخت‌کوش و نتیجه گرا، منتقد، صریح و صادق باشند و هرکس مسئولیت‌های درون سازمانی و اجتماعی رفتارهای خود را بداند و به بهترین شکل انجام دهد.

وفای به تعهدات:

به تعهدات خود در برابر مشتریان و کارکنانمان وفاداریم و اعتماد آن‌ها را پاس می‌داریم. افتخار می‌کنیم که برای همه شرکای خود به عنوان یک شریک تجاری متعهد شناخته شویم.

کار تیمی:

تشویق کار تیمی در جهت دستیابی به اهداف و آرمان‌های مشترک از ویژگی‌های بارز توسن سیستم شرق است. ما خانواده‌ای هستیم که بالندگی خود را در ارتقای توانمندی‌های تیمی و نیز رشد توانایی تک‌تک اعضایمان می‌دانیم.

حفظ سرمایه‌های انسانی:

نیروی انسانی متخصص، مهم‌ترین سرمایه‌ هر سازمان دانش‌محور است. آنچه توسن سیستم شرق را در اوج نشانده، بالغ بر دویست نفر نیروی انسانی توانمند و متخصصی است که بر پایه‌ نیازهای بازار، در محیطی دانش‌محور و دوستانه، به دنبال ارائه‌ بهترین راهکارها، محصولات و خدمات به مشتریان هستند. تلاش ما بر آن بوده است که بر پایه‌ یادگیری و یاددهی مستمر، محیطی تعاملی به‌وجود آوریم.

از جمله برنامه‌های محوری ما در حوزه آموزش:

 • برگزاری دوره‌های تخصصی گسترده؛
 • بسترسازی برای پیشرفت آتی همکاران بر پایه‌ مسیر شغلی و مسیر موفقیت؛
 • محیا کردن شرایط برای پرسنل به‌منظور گرفتن گواهینامه‌های تخصصی در حوزه‌ فعالیت‌شان.

 امروز، نزدیک به 90 درصد از کارکنان ما، دانش‌آموختگان مقاطع کارشناسی ‌ارشد و کارشناسی هستند. کوشیده‌ایم برای کاری دشوار، محیطی دلپذیر، دوستانه و آرام فراهم آوریم. برنامه‌ریزی جدی برای ارائه خدمات بهتر در حوزه‌ منابع انسانی، تدارک سفرهای ‌جمعی و برنامه‌های ورزشی، همه در راستای همین هدف است.

افتخارات تسکو

سال‌ها تلاش تسکو در حوزه لوازم جانبی کامپیوتر، ردپاهای پر افتخاری بر جا گذاشته است.

شرکت توسن سیستم شرق با توجه به سابقه طولانی در زمینه تولید و عرضه لوازم جانبی کامپیوتر، توانسته است تا کنون برنده جوایز مختلفی شود که در زیر به‌اختصار از آن‌ها نام می‌بریم:

 • جایزه جشنواره ستاره‌های فناوری ایران؛
 • جایزه کنفرانس برندهای برتر؛
 • جایزه همایش ملی برترین‌های انفورماتیک و IT ؛
 • جایزه همایش کنگره بزرگان رضایت‌مندی مشتری.

کلام آخر

تسکو | TSCO حالا بعد از سال‌ها فعالیت در حوزه تجهیزات جانبی، خوشحالیم که اعتماد و توجه مصرف‌کنندگان را به دست آورده‌ایم. هر روز می‌کوشیم از روز گذشته بهتر باشیم و در تلاشیم تا با به‌روز نگه‌داشتن برنامه‌ها و اهدافمان، نوآوری در کیفیت و خدمت و خلق ارزش‌های کارآمد، فردایی روشن برای برند تسکو و مصرف‌کنندگان بسازیم.