اخبار بازی, اخبار خارجی, معرفی و بررسی بازی‌, نقد و بررسی

Metro Awakening یک بازی واقعیت مجازی خواهد بود!!!

Metro Awakening

Metro Awakening یک بازی واقعیت مجازی خواهد بود!!!

سری Metro از زمان عرضۀ نسخۀ Exodus در سکوت به سر می‌برد، اما احتمالاً به زودی این سکوت شکسته شود و با رونمایی از یک عنوان غیرمنتظره مواجه شویم.

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی برخی منابع معتبر، این پروژه تحت نام Metro Awakening، یک بازی تک‌نفرۀ واقعیت مجازی خواهد بود که طی روزهای آینده معرفی می‌شود. مطمئناً این چیزی نیست که طرفداران فرنچایز Metro منتظرش بودند. بسیاری از منابع به یک بازی جهان باز بقاء اشاره داشتند، اما به نظر نمی‌رسد که چنین باشد. البته، این احتمال وجود دارد که پروژۀ اصلی چیز دیگری باشد و تنها با یک مقدمه طرف باشیم.

 

12 270 - Metro Awakening یک بازی واقعیت مجازی خواهد بود!!!

 

طرفداران بازی مترو حدود پنج سال است منتظر بازی بعدی هستند. استودیو 4A Games در طی این چند سال بارها به اشکال مختلفی، ساخت بازی جدید را تائید کرده است. حتی بیلد قابل اجرای بازی در سال گذشته به دست آمده بود و خبرهایی در مورد ورود بازی به مرحله نهایی تولید وجود داشت. گزارش اختصاصی اینسایدر گیمینگ نشان داد که مترو جدید با اسم Metro Awakening مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی ساخته می‌شود و خبری از انتشار برای پلتفرم‌های عادی نیست. در ادامه می‌توانید تریلر این بازی را مشاهده کنید:

 

 

بدون شک طرفداران بازی مترو منتظر شنیدن چندین خبری نبودند. حتی شایعاتی وجود داشت که بازی Metro Awakening، چندنفره و آنلاین خواهد بود، اما کسی انتظار یک اثر VR را نداشت. شایعات تازه نشان از معرفی رسمی بازی در طی روزهای آینده دارند. از آنجایی که قسمت جدید State of Play‌ سونی روز 31 ژانویه پخش می‌شود. احتمال معرفی بازی مترو اویکنینگ در این مراسم بسیار زیاد است. با این حساب Metro Awakening در انحصار هدست PSVR 2‌ خواهد بود و دست طرفداران قدیمی از تجربه آن کوتاه خواهد شد.

یکی از افشاگرهای فعال در توییتر، صحنه‌های اول بازی را توصیف کرد و نوشت: «گفته شده که بازی با رؤیای شخصیت اصلی شروع می‌شود، شما او از خواب برمی‌خیزد و می‌بیند که داخل مقر فرماندهی قرار دارد.» این توضیحات با اسم بازی که به معنی «بیداری» است مطابقت دارد. مشخص نیست شخصیت اصلی کیست و اینکه در کدام منطقه روسیه قرار داریم و اینکه چه اتفاقاتی رخ داده است. استودیو 4A Games مدتی پیش نوشته بود که بازی جدید آنها با الهام از جنگ اوکراین ساخته می‌شود.

 

123 7 - Metro Awakening یک بازی واقعیت مجازی خواهد بود!!!

 

با توجه به اینکه با یک بازی واقعیت مجازی روبه‌رو هستیم، احتمال انحصاری بودن آن بسیار زیاد است. هدست PSVR 2 محتوای قابل‌توجهی دریافت نکرده و سونی دنبال همکارهای بیشتر می‌گردد. ارائه یک بازی نقش‌آفرینی جهان‌باز آخرالزمانی روی هدست VR سونی، بدون شک کاتالوگ بازی‌های این هدست را بهتر خواهد کرد.

 

13 7 - Metro Awakening یک بازی واقعیت مجازی خواهد بود!!!

 

برای دیدن ادامه‌ی اخبار مربوط به گیم کافیست تسکو را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید