اخبار سایت

Backlit Keyboard چیست؟

Backlit Keyboard چیست؟

 

اگر تاکنون با تایپ در نور کم مشکل داشته‌اید یا می‌خواسته‌اید به دکوراسیون میز کار خود استایل بصری بیافزایید، یک کیبورد با نور پس زمینه ممکن است دقیقاً آن چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید. در این مقاله به کیبوردهای با نور پس زمینه می‌پردازیم و تفاوت آن با کیبورد‌های RGB دار را بررسی می‌کنیم.

 

کیبورد با نور پس زمینه یا Backlit Keyboard چیست؟

یک کیبورد با نور پس زمینه، کیبوردی است که دارای چراغ‌های کوچک زیر هر کلید است که کلیدها را از زیر روشن می‌کند. این چراغ‌ها معمولاً از نوع LED هستند که از طریق کاپ‌های نیمه شفاف کلیدها به بیرون درخشان می‌شوند. بسیاری از کیبوردها سطوح روشنایی و تنظیمات قابل سفارشی‌سازی ارائه می‌دهند.

کیبوردها می‌توانند از مدل‌هایی با نورپس‌زمینه ساده سفید تا کیبوردهای کامل RGB با نورپس‌زمینه کلید قابل سفارشی‌سازی رنگی متغیر، متفاوت باشند. آنها به شما اجازه می‌دهند تا در محیط‌های تاریک تایپ کنید و جذابیت بصری را فراهم می‌کنند.

 

14 1 - Backlit Keyboard چیست؟

 

تفاوت کیبورد معمولی و استاندارد با کیبورد دارای نور پس زمینه

کیبوردهای با نور پس زمینه مزایایی نسبت به کیبوردهای معمولی دارند. یکی از مزایای اصلی کیبوردهای با نور پس زمینه این است که به کاربران امکان تایپ در محیط‌های کم نور را با آسانی و دقت فراوان فراهم می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از این کیبوردها دارای کلیدهای چندرسانه‌ای ویژه‌ای هستند که کنترل موسیقی و ویدیوهایتان را در حین تایپ با دست‌هایتان بر روی کیبورد آسان‌تر می‌کنند. و بسیاری از کاربران حس می‌کنند که کیبوردهای با نور پس زمینه ظاهری زیباتر دارند.

 

تفاوت کیبورد‌های RGB دار با کیبوردهای دارای نور پس زمینه

هر دو نوع کیبورد دارای نور پس زمینه پشت کلیدها هستند، اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد: کیبوردهای RGB دار (قرمز، سبز و آبی) تسکو گزینه‌های روشنایی قابل سفارشی‌سازی با مجموعه‌ای از رنگ‌ها برای هر کلید را ارائه می‌دهند، در حالی که کیبوردهای با نور پس زمینه به طور معمول فقط دو نوع رنگ (سفید و زرد یا سفید و آبی) را فراهم می‌کنند.

123456 - Backlit Keyboard چیست؟

استفاده از کیبورد با نور پس زمینه برای بازی ممکن است؟

بله، البته. در واقع، بسیاری از بازیکنان ترجیح می‌دهند از کیبوردهای با نور پس زمینه استفاده کنند، زیرا این امکان را به آنها می‌دهد که کنترل‌های بازی خود را به وضوح ببینند، که تجربه بازی آن‌ها را به طور قابل توجهی در شرایط کم نور بهبود می‌بخشد. بسیاری از مدل‌ها همچنین با دکمه‌های چندرسانه‌ای تجهیز شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهند تنظیمات بازی مانند میزان صدا و سطوح روشنایی را به سرعت تنظیم کنند بدون اینکه مدت زیادی چشمانشان را از بازی دور کنند.

 

چگونه کیبورد با نور پس زمینه را روشن یا خاموش کنم؟

فرآیند روشن یا خاموش کردن یک کیبورد با نور پس زمینه وابسته به مدلی است که شما استفاده می‌کنید. به طور کلی، بیشتر آنها نیازمند فشار دادن یک کلید اختصاصی به نام “نور پس زمینه” هستند (معمولاً در ناحیه F1-F12 کیبورد قرار دارد) و سپس فشار دادن دکمه‌های بالا یا پایین جهت تنظیم سطح روشنایی مورد نظر (یا خاموش کردن آن) می‌باشد.

 

آیا کیبوردهای با نور پس زمینه نیاز به نرم‌افزار ویژه برای کارکرد دارند؟

خیر، بیشتر کیبوردهای با نور پس زمینه نیازی به هیچ نرم‌افزار ویژه یا درایور اضافی برای کارکرد ندارند. کافیست کیبورد خود را به پورت USB (سریال یونیورسال) کامپیوتر متصل کنید و بدون هیچ مشکلی بلافاصله کار کند. در مقابل، کیبوردهای RGB پیچیده‌تر با اثرات دیداری متعدد اغلب به نرم‌افزار سفارشی نیاز دارند که توسط سازنده کامپیوتر نصب شده است.

1e - Backlit Keyboard چیست؟

چه عامل‌هایی را باید در هنگام خرید کیبورد با نور پس زمینه درنظر بگیریم؟

در هنگام خرید کیبورد با نور پس زمینه، به ویژگی‌هایی مانند نوع کلیدهای مکانیکی یا سوئیچ‌های استفاده شده، تعداد دکمه‌های قابل برنامه‌ریزی و انواع سطوح روشنایی قابل تنظیم توجه کنید. کیفیت مواد و ساختار نیز مهم است، از پوشش پلاستیکی تا پورت‌های اتصال.

 

کدام مشاغل به کیبوردهای با نور پس زمینه نیاز دارند؟

در محیط بیمارستان، کیبوردهای با نور پس زمینه می‌توانند بسیار مفید باشند در اتاق‌های عمل، اتاق‌های بیماران و ادارات پزشکی. چون بیمارستان‌ها در طول شبانه‌روز 24 ساعته باز هستند، نیاز به کیبوردهای با نورپس‌زمینه در زمان شب وجود دارد، به خصوص زمانی که بیمار در حال خواب است. تصور کنید که به عنوان یک پرستار باید در شب از طریق راهروهای کم نور و اتاق‌های تاریک بیمارستان، کارت پزشکی خود را بیاورید. داشتن یک کیبورد درخشان بر روی کارت پزشکی شما به شما کمک می‌کند که کلیدها را ببینید و به طور کارآمد داده‌ها را وارد کنید، بدون اینکه اشتباهاتی که در محیط‌های کم نور روی کیبورد عادی ممکن است ایجاد شود، انجام دهید.

زمانی که در محیط‌های تاریک دیگری مانند هواپیما هستید و می‌خواهید کاری انجام دهید، کیبورد با نور پس زمینه مفید است. با کاهش نورهای هواپیما در طول پروازهای شبانه، می‌توانید از کیبورد با نور پس زمینه خود استفاده کنید تا بتوانید کلیدهایی که فشار می‌دهید را ببینید.

 

عوامل موثر در خرید کیبورد تسکو

برای پیدا کردن کیبوردهای با نور پس زمینه مناسب برای نیازهای خود، مجموعه گسترده‌ای از کیبوردهای تسکو را بررسی کنید!
در زمان خرید کیبورد به عواملی چون ضدآب بودن، جنس مواد استفاده شده در کیبورد، تعداد ضربه‌پذیری کلیدها و دارای Anti Ghosting بودن توجه کنید. با توجه به برتری کیبورد‌های RGB دار به کیبورد‌های دارای نور پس زمینه، توصیه ما به شما خرید کیبورد‌های RGB دار تسکو است. برای خرید می‌توانید به تسکو‌شاپ‌های سراسر کشور مراجعه کنید.

 

123 - Backlit Keyboard چیست؟

 

محصولات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید