اخبار سایت

Keyboard Ghosting چیست؟

Keyboard Ghosting

 

در این مقاله، به بررسی پدیده گویستینگ کیبورد و نحوه تبدیل شدن آن به یک مشکل برای تجربه بازی شما خواهیم پرداخت.

 

Keyboard Ghosting چیست؟

به سادگی زمانی رخ می‌دهد که کاربر یک کلید روی کیبورد را فشار می‌دهد، اما کامپیوتر دستور کلید را اجرا نمی‌کند. این مشکل عموماً به دلیل محدودیت‌های خود کیبورد است، که ناتوان است به کامپیوتر اعلام کند که شما کلید را فشرده‌اید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است مشکل از نرم‌افزار کامپیوتر باشد که قادر به پردازش اطلاعات دریافتی از کیبورد نمی‌باشد.
برای تقریباً هر کیبوردی، فشار دادن یک کلید به تنهایی مشکل گویستینگ را ایجاد نخواهد کرد. به جای آن، «گویستینگ کیبورد» زمانی رخ می‌دهد که شما چندین کلید را همزمان فشار می‌دهید و کیبورد نمی‌تواند هر کلید فشرده شده متفاوت را تشخیص دهد.

 

چگونه Keyboard Ghosting رخ می‌دهد؟

«گویستینگ کیبورد» ممکن است ناشی از طراحی کیبورد یا محدودیت‌های الکترونیکی دستگاه باشد که فشارهای کلیدی را پردازش می‌کند.
این مشکل عموماً در کیبوردهای ارزان قیمتی رخ می‌دهد که از فناوری استفاده می‌کنند که تنها می‌تواند چند فشار کلیدی همزمان را تشخیص دهد. بنابراین، اگر کاربر بیشتر از کلیدهایی را فشار دهد که کیبورد قادر به پردازش آنها نیست، ساده‌ترین راه حل این است که کیبورد کلیدهای اضافی را نادیده بگیرد. این خود مسئله‌ای است که به اختصار گویستینگ کیبورد نامیده می‌شود.
کیبوردهای عمومی معمولی معمولاً حدود سه تا شش فشار کلید همزمان را تشخیص می‌دهند. اغلب (control-alt-delete) پیچیده‌ترین عمل فشرده کلیدی است که کاربران نیاز دارند. با این حال، تنها برخی از دستورات به سه یا بیشتر از سه فشار کلیدی نیاز دارند به دلیل توانایی معمولی کاربر.
با این حال، زمانی که به بازی‌های جدی می‌پردازیم، اغلب از بازیکن خواسته می‌شود تا چندین کلید را همزمان فشار دهد تا عملیات یا دنباله‌ای از عملیات پیچیده را انجام دهد. بنابراین، یک کیبورد که بتواند به سرعت فشارهای کلیدی را تشخیص دهد و به آنها پاسخ دهد، برای بازی‌های روان بسیار حیاتی است.

 

Untitled 1 2 - Keyboard Ghosting چیست؟

 

چرا جلوگیری از گویستینگ کیبورد مهم است؟

در بازی‌های پرسرعت، بازیکنان معمولاً نیاز دارند که چندین عمل را همزمان انجام دهند. برای بازی‌های نقش‌آفرینی معمولا، این حرکات شامل هدایت حرکت شخصیت شما، تغییر نقطه هدف اسلحه، و آغاز عمل باشد. این عمل‌های مستقل ممکن است نیازمند فشار دادن بیش از یک کلید برای انتخاب گزینه لازم باشد. با توجه به همین امر، کاربر ممکن است به طور همزمان چندین کلید را فشار دهد.

اگر یک بازیکن نیاز دارد چهار کلید را به طور همزمان فشار دهد، اما کیبورد فقط سه فشار کلید را تشخیص می‌دهد، اتفاقی که بازیکن می‌خواهد رخ نمی‌دهد. به عبارتی، شخصیت بازیکن ممکن است به زودی پایان بیابد و بازی را خراب کند.
این عدم تشخیص فشارهای کلیدی همان دلیلی است که گویستینگ کیبورد می‌تواند برای بازیکنان انزجارآور باشد. آخرین چیزی که آنها باید در حال بازی غرق کننده روی آن تمرکز کنند، پیگیری تعداد کلیدهایی است که در هر زمان فشار می‌دهند.

 

رفع مشکل گویستینگ کیبورد چگونه امکان‌پذیر است؟

رفع مشکل گویستینگ کیبورد از اقدامات صرفه‌جویی در طراحی اصلی کیبورد ناشی می‌شود، بنابراین هیچ راه‌حل ساده‌ای برای رفع گویستینگ کیبورد وجود ندارد. به جای آن، هر کلید نیاز به سیم‌کشی اختصاصی و منطق پردازش دارد تا تشخیص را تضمین کرده و مشکل را از بین ببرد. به عنوان مثال، کیبوردهای با قیمت پایین از سیم‌کشی مبتنی بر ماتریس استفاده می‌کنند که هنگامی که یک کلید فشار داده می‌شود، یک سیم محور X با یک سیم محور Y اتصال می‌یابد. منطق درون کیبورد ماتریس را اسکن می‌کند تا شناسایی کند که کدام کلیدها با هر اتصال تشخیص داده شده متناظر هستند.

این رویکرد بر اساس الکترونیک مشخص می‌کند که کاربر از اتصال‌های ماتریس چه کلیدهایی را فعال کرده است. با این حال، زمانی که کاربر چندین کلید را به طور همزمان فشار می‌دهد، الکترونیک ممکن است نتواند تمام کلیدها را تشخیص دهد. بنابراین گویستینگ رخ می‌دهد.

می‌توانید این اثر را با انجام یک آزمایش گویستینگ کیبورد مشاهده کنید. یک ویرایشگر متن مانند Notepad ویندوز را باز کنید، همزمان به هر تعدادی کلید فشار دهید و نتایج را مشاهده کنید. در یک کیبورد بی‌سیم معمولی بدون قابلیت گویستینگ 100٪، فشار دادن هشت کلید حروفی به طور همزمان ممکن است فقط شش حرف را به فایل متنی اضافه کند. حروف اضافه شده و ترتیب آنها ممکن است هر بار متفاوت باشد.

مهم است که تشخیص دهید که همه ویژگی‌های ضد-گویستینگ یکسان نیستند. به عنوان مثال، برخی از کیبوردها ویژگی ضد-گویستینگ را برای گروه‌هایی از کلیدها ارائه می‌دهند، مانند کلیدهای استفاده شده معمولاً در بازی‌ها برای دستورات حرکت. با این حال، این موضوع تضمینی برای عدم رخ‌دادن گویستینگ کیبورد زمانی که این کلیدها با سایر کلیدها خارج از گروه ضد-گویستینگ استفاده می‌شوند، فراهم نمی‌کند.

کیبوردهایی که ویژگی گویستینگ 100٪ را ارائه می‌دهند، تضمین می‌کنند که گویستینگ کیبورد نمی‌تواند در هر ترکیبی از فشارهای کلیدی همزمان رخ دهد. اطمینان حاصل کنید که کیبورد شما این قابلیت را دارد تا مشکلات غیرمنتظره را جلوگیری کرده و کیبورد خود را برای بازی‌هایی که از کلیدهای غیر معمول برای دستورات معمولی استفاده می‌کنند، مقاومت کنید.

گویستینگ کیبورد ممکن است همچنان در کیبوردهایی با قابلیت ضد-گویستینگ 100٪ رخ دهد، اگر مداخله فیزیکی باعث مانع شدن فشار کلید شود. به طور معمول، این مسئله ناشی از ذرات گرد و غبار یا الیاف داخل کیبورد است که جلوی حرکت صحیح کلیدها را می‌گیرند. همیشه اطمینان حاصل کنید که کیبورد خود را تمیز نگه دارید، اما اگر محیط بازی شما به طبیعت گرد و غباری است، در نظر بگیرید که از یک کیبورد با محافظ مبتنی بر غشایی مانند محافظ ضد‌ریزش استفاده کنید تا گرد و غبار را دور نگه دارید.
اگر به دنبال یک کیبورد ضد-گویستینگ هستید، مهم است که به امتیاز ضربه زده شده توجه کنید. تمامی کیبوردهای گیمینگ تسکو دارای خاصیت Anti -Ghosting  و نرم افزار اختصاصی می‌باشند. برای تهیه‌ی کیبورد گیمینگ تسکو می‌توانید به تسکوشاپ‌های سراسر کشور مراجعه کنید.

 

1 - Keyboard Ghosting چیست؟

 

جمع‌بندی

داشتن کیبورد مناسب برای بازیکنان جدی بسیار مهم است. شما نمی‌خواهید که فشارهای کلید حیاتی در یک نقطه حیاتی از بازی نادیده گرفته شوند چرا که کیبورد شما توسط دستورات سرسام‌آور شده است. گویستینگ کیبورد پدیده‌ای است که محدودیت‌های موجود در کیبورد ممکن است جلوی ثبت کلیه فشارهای کلیدی را بگیرد. یک کیبورد که قابلیت ضد-گویستینگ 100٪ و قابلیت N-key rollover را ارائه می‌دهد، این محدودیت‌ها را از بین می‌برد. نگهداری کیبورد خود نظافت نیز می‌تواند کمک کند تا جلوی رخ دادن گویستینگ گرفته شود.

 

محصولات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید